Berkay Fan Club | Forum
Berkay Fan Kulübüne Hoş Geldiniz! Berkay Fan Kulübüne Hala Üye Değilmisiniz? E Hemen Mesajın Aşağısında ki "Kayıt ol" Butonunu tıklayın. Smile))

Join the forum, it's quick and easy

Berkay Fan Club | Forum
Berkay Fan Kulübüne Hoş Geldiniz! Berkay Fan Kulübüne Hala Üye Değilmisiniz? E Hemen Mesajın Aşağısında ki "Kayıt ol" Butonunu tıklayın. Smile))
Berkay Fan Club | Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berkay, başarı öyküsü, albümü ve planlarını Kampus Dergisi ile paylaştı.

5 posters

Berkay, başarı öyküsü, albümü ve planlarını Kampus Dergisi ile paylaştı. Empty Berkay, başarı öyküsü, albümü ve planlarını Kampus Dergisi ile paylaştı.

Mesaj tarafından inFaZ Paz Tem. 31, 2011 4:11 pm

“Ele İnat” albümüyle hızlı bir çıkış yapan genç şarkıcı Berkay, başarı öyküsü, albümü ve planlarını Kampus Dergisi ile paylaştı.

Berkay, başarı öyküsü, albümü ve planlarını Kampus Dergisi ile paylaştı. Berkay1-1024x653

İlk olarak çıkış albümünüzden bahsedelim. Daha önce sahne aldığınız barlarda Ege’lilerin kalbini fethetmişiniz. Daha çok hayranlarınız mı albüm çıkarmaya teşvik etti sizi, yoksa siz mi yöneldiniz?

Bodrum, Antalya, Çeşme, Kuşadası gibi tatil beldelerinde gerçekten kaliteli mekanlarda sahne aldım. Albüm çıkarmadan önce, bu yüzden belirli bir hayran kitlem vardı zaten ve onların da ilgi ve ısrarlarıyla albüm yapmam kaçınılmaz olmuştu. Beni destekleyen herkese sonsuz minnettarım, ancak albümün teşekkür bölümünde albümün ne zaman çıkıyor sorusunu en az soranlara ve sabredenlere en çok teşekkür ettiğimi de belirttim. En çok ne kadar kitleye hitap edersen o kadar tatmin oluyorsun, ben de istiyordum tabii ki.

Müzik hayatınıza ne zaman ve nasıl başladınız peki?

16- 17 yaşında müzikle uğraşan arkadaşlarımla toplanırdık, ben şarkı söylerdim. Eskiden doğum günleri evde kutlanırdı, arkadaşlarım şarkı söyletirdi bana. Bilkent’ten arkadaşlarım vardı, onların grubunda şarkı söyledim bir süre. Sonra gitar çalmaya başladım. Sonra zaten bir de bakmışım müzikle iç içeyim. Şarkı sözü de yazıyorsunuz. Evet, albümde iki şarkı bana ait. Şimdi başka sanatçı arkadaşlarıma da şarkılar veriyorum. Demet Akalın, Gamze Topuz, Fatih Ürek’e birer şarkı verdim. 6’ya yakın şarkı vermeyi düşünüyorum, bu isimler daha da artacak yani.

Albümde kimlerle çalıştınız?

Soner Sarıkabadayı, Sinan Akçıl, Mithatcan Özer ve Nezih Üçler’den şarkılar yer alıyor albümde. Bir sonraki albümümde Sezen Aksu’dan da bir parça yer alacak. Albüm çıkarırken çalışma sürecinde disiplin, şans ve yetenek olgularından en çok hangisine ihtiyaç duydunuz? Şöyle bir gerçek var ki bu işte şansın yoksa hiçbir şey yapamazsın. Şans çok önemli bir olgu. Yetenek ise sizi diğerlerinden ayırır ve kalıcı olmanızı sağlar. Disipline gelirsek, en az ikisi kadar önemli. Örneğin ben yemek yemeyi çok severim, bu kadar yemek yiyip aynı zamanda spor yapmasam kliplerimde ve sahnede formumu koruyamam. Bu yüzden hem müzik yaparken hem de kişisel görüntümü muhafaza etmek adına disiplinli olmak zorundayım. Kısacası üçü de çok önemli.

Bütün sanatçılara sorulur, siz de şarkı sözü yazıyorsunuz. Bu süreç nasıl gerçekleşiyor? Yaratıcılık ve ilham arasındaki ilişki nedir? Şarkı sözü yazmak için ilham gelmesini mi beklersiniz? Gelmezse ne yaparsınız?

Ben şarkı sözlerini yalnızca kendi yaşadıklarım üzerine oluşturmam. Çevremde olup biten bir olay da beni etkileyebilir. Dolayısıyla ilham gelmesini beklediğim olmuyor. Yazabiliyorum. Aşk her yerde zaten. Aşk demişken aşktan bahsedelim biraz o zaman. “Taburcu” klibinde sevgilin rolündeki kadından şiddet görüyorsun, kız seni hastanelik ediyor.

Gerçek hayatta da sence her aşk incitir mi, yoksa aşk eşittir mutlu olma hali midir?

Klipte aslında anlatılmak istenen, aşkın kıskançlık ve baskıdan nasıl zarar gördüğü. Orda aldığım her yara karşı tarafın beni baskı altına alması, nerdeydin, kiminleydin gibi sorulara maruz tutmasını temsil ediyor. Yine de şarkının sözlerinden anlaşılacağı gibi, o kişi sana zarar verse de vazgeçemiyorsun.
Gerçek hayatta da böyle. Aşk mutluluk değil, hastalıklı bir ruh halidir, ama güzeldir, keyiflidir. Nasıl ki sigara içmek zarar verir ama bile bile içersin, onun gibi bir şey. Aşık olup da hep mutlu olan kimse tanımadım ben.

Evliliğe nasıl bakıyorsun? Evlilik aşkı öldürür mü?

6 aydır bir ilişkim yok, olmasını da çok isterdim ama zaten düşününce iş hayatım o kadar yoğun ki, o yüzden bu temponun içerisinde en az üç dört yıl için bir evlilik planı yapmayı düşünmüyorum. Zaten dediğim gibi, evleneceğim biri de yok henüz ortada. Evliliğe gelince, aşkı öldürdüğüne inanmıyorum, evlenip çoluğa çocuğa karışmak isterim tabii ki, neden olmasın? Aşk dediğin şey, ilgi ve yakınlık ister. Uzaktan bazı şeyleri yürütmek mümkün değil. O yüzden zamanı gelince olacağına inanıyorum.

İlk albümün çok başarılı oldu. Peki yeni albümünün de aynı başarıyı sürdürebilmesi için herhangi bir strateji belirledin mi?

En önemli stratejim aynı ekiple çalışmak. Belirli bir ekibim var ve her yere birlikte gidiyoruz. Bu ekibi bozmak gibi bir düşüncem yok. Daha iyi bir albüm yapabilmek için belki yurtdışındaki stüdyoları da kullanabiliriz.

Eskiden albümlere en fazla 4 klip çekilirdi. Bu sayı sanki arttı, yani artık daha fazla parçaya klip çekiliyor. Bunun nedeni albüm satışlarını artırmak mı?

Albüm satışlarından ziyade, klip çekmeyi düşündüğüm parçaların hepsi çok özel ve kliplik. Bu albümde yaklaşık 7 parçaya klip çekmeyi düşünüyoruz. Eskiden 4 parçaya bile çekilmezdi, evet. Her çektiğimiz kliple albümün daha başarılı olacağını siz de göreceksiniz.

Okul hayatınız nasıldı peki? Müzik ve okulu bir arada idare edebildiniz mi?

Okul hayatım sancılı geçti. İyi bir öğrenci olduğumu söyleyemem. Hiç sınıfta kalmadım ve derslerden başarısız olmadım ama okumak da bana göre değildi. İyi bir insan olduğumu söyleyebilirim ama iyi bir öğrenci olamadım. Arkadaşlarımla ve öğretmenlerimle aram her zaman çok iyiydi ama. Okulun önemli bir amacı da sosyal olmak ve bir yandan da kendini geliştirmek ise ben bu amacıma ulaştım zaten. Üniversiteyi kazandım, ama gitmedim. Çünkü sınavlara ve derslere yetişmek zor geldi.

Şarkıcı olmasan hangi mesleği seçerdin?

Futbolcu olmak isterdim kesinlikle. Sıkı bir GS taraftarıyım, maçlarını takip ederim. Ayrıca birçok futbolcu arkadaşım var. Playstation’da da en çok Pes oynamayı severim bu arada. Play station oynamaya bayılırım, onu da belirteyim.

Her yeni tanıştığım insana sorarım bunu. Hayvanları sever misin?

Çok severim, özellikle de köpekleri. Ama hayvan sevmenin sadece hayvan beslemek anlamına gelmediğini de belirtmek isterim. Şu an bir hayvan beslemiyorum çünkü iş hayatım o kadar yoğun ki, ona ilgi gösteremeyeceksem beslemenin tam tersine hayvan sevgisine aykırı bir davranış olduğunu düşünüyorum. Onların da duyguları var.

Üniversite festivallerinde sahne almayı düşünüyor musun?

Evet, şu anda yaklaşık 9 üniversitede sahne alma planımız var. İçlerinde Bilkent, Ege, Dokuz Eylül ve Ekonomi üniversitesi’nin de bulunduğu dokuz üniversiteye hem söyleşi hem konser için gideceğiz. Son olarak sahne programlarınızdan bahsedelim biraz. Hafta içi İstanbul’da sahne almaya devam ediyorum. Bunun dışında her cumartesi başka bir şehirdeyim. Mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmaya çalışıyorum. Çarşamba günleri Fancy’de sahne alıyorum ancak daha sonra alternatif başka mekanlarda da sahne alacağım. Ve bir İzmirli olarak, hemşerim Berkay’a samimi ve keyifli röportajı için teşekkür ediyor ve imzalı albümümü kapıp yanından ayrılıyorum.

Son olarak sahne programlarınızdan bahsedelim biraz.

Hafta içi İstanbul’da sahne almaya devam ediyorum. Bunun dışında her cumartesi başka bir şehirdeyim. Mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmaya çalışıyorum. Çarşamba günleri Fancy’de sahne alıyorum ancak daha sonra alternatif başka mekanlarda da sahne alacağım. Ve bir İzmirli olarak, hemşerim Berkay’a samimi ve keyifli röportajı için teşekkür ediyor ve imzalı albümümü kapıp yanından ayrılıyorum.

inFaZ
Berkaycı Mod
Berkaycı Mod

Rep Puanı : 15

Berkay, başarı öyküsü, albümü ve planlarını Kampus Dergisi ile paylaştı. Empty Geri: Berkay, başarı öyküsü, albümü ve planlarını Kampus Dergisi ile paylaştı.

Mesaj tarafından Soner C.tesi Nis. 07, 2012 12:12 pm

Başarılarınızın devamını dilerim Berkay Abi.

Soner
Berkayı En Çok Seven
Berkayı En Çok Seven

Rep Puanı : 8

Berkay, başarı öyküsü, albümü ve planlarını Kampus Dergisi ile paylaştı. Empty Geri: Berkay, başarı öyküsü, albümü ve planlarını Kampus Dergisi ile paylaştı.

Mesaj tarafından inFaZ C.tesi Nis. 07, 2012 1:30 pm

İnşallah hep populer kalırsın

inFaZ
Berkaycı Mod
Berkaycı Mod

Rep Puanı : 15

Mesaj tarafından x-fLy Çarş. Nis. 11, 2012 9:12 am

Başarılar berkayy..
x-fLy
x-fLy
Berkaycı Mod
Berkaycı Mod

Rep Puanı : 3

Mesaj tarafından Rerere-Rarara Paz Nis. 15, 2012 4:11 pm

başarılar

Rerere-Rarara
Berkayı En Çok Seven
Berkayı En Çok Seven

Rep Puanı : 0

Mesaj tarafından Furkan1903 Paz Nis. 15, 2012 6:09 pm

paylasım için teşejkkurler +rep

Furkan1903
Berkay Hastası
Berkay Hastası

Rep Puanı : 0

- Similar topics