Berkay Fan Club | Forum
Berkay Fan Kulübüne Hoş Geldiniz! Berkay Fan Kulübüne Hala Üye Değilmisiniz? E Hemen Mesajın Aşağısında ki "Kayıt ol" Butonunu tıklayın. Smile))

Join the forum, it's quick and easy

Berkay Fan Club | Forum
Berkay Fan Kulübüne Hoş Geldiniz! Berkay Fan Kulübüne Hala Üye Değilmisiniz? E Hemen Mesajın Aşağısında ki "Kayıt ol" Butonunu tıklayın. Smile))
Berkay Fan Club | Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SBS Hakkında

5 posters

Dershaneler, özel okullar ve hatta bazı devlet okullarında `` Seviye Belirleme Sınavı`` adıyla yapılan, öğrencilerin bir sınava tabi tutulup aldığı puana göre sınıflara yerleştirildiği uygulama için ne düşünüyorsunuz?

Aynı seviyede görünen öğrencilerin aynı sınıfta toplanması başarıyı arttırır, gereklidir.

Başarısız olan öğrencilere `` Sen tembelsin, yerin en kötü sınıf`` demek öğrenciyi başarısızlığa iter.

Bu sınav sadece bir kez yapılırsa yanlış ama yılın çeşitli ( ayda bir, 3 ayda bir gibi) günlerinde yapılırsa olumludur.

Artık öğrencilik bir yarışmaya benzediği için bu uygulama yanlış da olsa en uygunudur.

Bu uygulamanın öğrenciler üzerinde olumsuz etki bıraktığını düşünüyorum ve gözlemliyorum.

Bu uygulamanın öğrencinin başarısını arttırdığını düşünüyorum ve gözlemliyorum.

Sınıf farkı olmadan, eşit eğitim verilirse bu sistem öğrenci üzerinde olumlu veya olumsuz etki yapmaz.

Bilmiyorum / Fikrim yok.

Sonuçları Gör

SBS Hakkında Empty SBS Hakkında

Mesaj tarafından Soner C.tesi Nis. 07, 2012 1:04 pm

Dershaneler, özel okullar ve hatta bazı devlet okullarında `` Seviye Belirleme Sınavı`` adıyla yapılan, öğrencilerin bir sınava tabi tutulup aldığı puana göre sınıflara yerleştirildiği uygulama için ne düşünüyorsunuz?

Soner
Berkayı En Çok Seven
Berkayı En Çok Seven

Rep Puanı : 8

SBS Hakkında Empty Geri: SBS Hakkında

Mesaj tarafından inFaZ C.tesi Nis. 07, 2012 1:45 pm

Başarısız olan öğrencilere `` Sen tembelsin, yerin en kötü sınıf`` demek öğrenciyi başarısızlığa iter. kesinlikle katılıyorum

inFaZ
Berkaycı Mod
Berkaycı Mod

Rep Puanı : 15

Mesaj tarafından x-fLy Çarş. Nis. 11, 2012 10:21 am

Başarısız olan öğrencilere `` Sen tembelsin, yerin en kötü sınıf`` demek öğrenciyi başarısızlığa iter.
x-fLy
x-fLy
Berkaycı Mod
Berkaycı Mod

Rep Puanı : 3

Mesaj tarafından Rerere-Rarara Paz Nis. 15, 2012 5:44 pm

Rerere-Rarara
Berkayı En Çok Seven
Berkayı En Çok Seven

Rep Puanı : 0

Mesaj tarafından Furkan1903 Paz Nis. 15, 2012 7:05 pm

Aynı seviyede görünen öğrencilerin aynı sınıfta toplanması başarıyı arttırır, gereklidir.

Furkan1903
Berkay Hastası
Berkay Hastası

Rep Puanı : 0

- Similar topics